.

W środę 29 września w ramach zajęć praktycznych z przedmiotu uprawy ogrodnicze, klasa trzecia kształcąca się w zawodzie technika ogrodnika, ćwiczyła praktyczne wykonanie zadania egzaminacyjnego.
Uczniowie różnymi sposobami wysiewali nasiona pomidora, sałaty, dyni i fasoli.
W ramach zajęć, młodzież miała również za zadanie zaplanować zakres czynności, dobrać narzędzia, sprzęt i materiały niezbędne do wykonania ćwiczonego zadania.
Praca w grupach z liderem przebiegała bardzo aktywnie, było zarówno praktycznie, jak i teoretycznie, a wszystko odbywało się w warunkach naturalnych - szkolnym tunelu foliowym przystosowanym do realizacji tego typu ćwiczeń zawodowych.
W dniu 10 października klasa 4b TW odbyła lekcje terenowe w Klinice Chorób Koni SGGW.
Uczniowie w ramach przedmiotu Kontrola weterynaryjna w praktyce poznawali warunki utrzymania zwierząt i oceniali ich dobrostan. W ramach przedmiotu Profilaktyka i leczenie chorób w praktyce dowiedzieli się jakie są najczęstsze choroby układu oddechowego u koni. Mogli nad nadzorem dr n. wet Małgorzaty Wierzbickiej , wykonać takie zabiegi lecznicze jak iniekcje dożylne, iniekcje domięśniowe, doustne podawanie leków oraz inhalacje dróg oddechowych. Nasi weterynarze zwiedzili cały szpital dla koni tym salę operacyjną, salę do wybudzeń znieczulonych zwierząt, pracownię tomografii komputerowej. Uczniowie mogli się również zapoznać ze sprzętem używanym w diagnostyce i leczeniu koni m.in.: endoskopem, EKG oraz tomografem oraz nebulizatorem dla koni.

Zgłoszenia do profesora J.Łężnego. Zachęcamy do współpracy! ❤

Czy wiesz, czym są entomofagi ? Czy wolisz mieć ogród pełen biedronek czy pełen „chemii”? Dowiedz się czegoś więcej o naturalnych metodach ochrony roślin, w których niebagatelną rolę odgrywają ENTOMOFAGI. Piękny plakat na ten temat znajdziesz na I piętrze budynku szkoły. Przygotowali go uczniowie z klasy 1TO pod opieką pani dr Ewy Siedleckiej- nauczyciela przedmiotów ogrodniczych. Przepiękne zdjęcia i wiedza w pigułce o przyjaznych zwierzątkach, na które warto zwrócić uwagę w październiku – miesiącu dobroci dla zwierząt.

W dniu 07.10.2021 gościł w naszej szkole pan Karol Wójcik- prawnik pracujący w jednej z największych na Mazowszu firm, zajmujących się odbiorem, transportem i segregacją odpadów z różnych źródeł- firmie BYŚ.

Na spotkaniu opowiedział uczniom z klas 1 toś i 2 toś o perspektywach branży zajmującej się odpadami i recyklingiem. Branża przeżywa teraz prawdziwy boom i prawdopodobnie będzie w najbliższych latach jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi  gospodarki, jako dostawca surowców i paliw alternatywnych. Uczniowie byli przede wszystkim zainteresowani perspektywami pracy w zakładach takich jak obiekty firmy BYŚ. Zostali również zaproszeni do zwiedzenie zakładu BYŚ-a na Bielanach w Warszawie.

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.