foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                   

 

I jeszcze jedna atrakcja w ramach Erasmusa 🙂 (Projekt „Nabywanie praktycznych umiejętności zawodowych poprzez zagraniczną mobilność”, nr 2020-1-PL01-KA102-078708). Młodzież zwiedziła zamek w Platamon i starą wieś Panteleimon. Na zdjęciach wszyscy wyglądają na zadowolonych, prawda?

Praktyka zawodowa w ramach projektu „Nabywanie praktycznych umiejętności zawodowych poprzez zagraniczną mobilność”, nr 2020-1-PL01-KA102-078708 to nie tylko praca. Młodzież miała czas na poznawanie greckiej kultury - zwiedzili Meteory - klasztory położone na szczytach gór i popłynęli statkiem w rejs dookoła jednej z wysp.

Nasza erasmusowa młodzież już dawno wróciła do domu. Drugi tydzień praktyk w ramach projektu „Nabywanie praktycznych umiejętności zawodowych poprzez zagraniczną mobilność”, nr 2020-1-PL01-KA102-078708, minął szybko. W tym czasie uczniowie z 3 kierunków zawodowych mieli okazję przyswoić nową wiedzę i umiejętności zawodowe oraz poznać historię i tradycję Grecji.
Technicy weterynarii mieli zajęcia praktyczne w klinice weterynarii, w której zajmowali się pielęgnacją oraz leczeniem podstawowych schorzeń u zwierząt domowych, oceniali stan zdrowia zwierząt hodowlanych, wykonywali czynności pomocnicze w ramach kontroli i nadzoru warunków weterynaryjnych utrzymania zwierząt, wykonywali czynności pomocnicze prowadzone w ramach kontroli zdrowia zwierząt i ochrony ich zdrowia. Byli odpowiedzialni za: dobieranie i przygotowywanie instrumentarium oraz materiałów do wykonania zabiegów lekarsko-weterynaryjnych, asystowanie przy prostych zabiegach polegających na pomocy medycznej choremu zwierzęciu.

Czytaj więcej: Erasmus+

W czasie pierwszego tygodnia praktyk w ramach projektu „Nabywanie praktycznych umiejętności zawodowych poprzez zagraniczną mobilność”, nr 2020-1-PL01-KA102-078708, młodzież z 3 kierunków zawodowych miała okazję przyswoić nową wiedzę i umiejętności zawodowe oraz poznać historię i tradycję Grecji.
Technicy weterynarii odbyli wdrożenie – zapoznanie z podstawowymi gatunkami, rasami i typami zwierząt hodowlanych, w tym zwierząt typowych dla Grecji. Poznali i obsługiwali maszyny i urządzenia wspomagające pracę w gabinecie weterynaryjnym. Wykonywali takie zadania jak: ocena stanu zdrowia zwierząt, przygotowywanie zwierząt do czynności lekarsko-weterynaryjnych, dobieranie i przygotowywanie instrumentarium oraz materiałów do wykonania zabiegów lekarsko-weterynaryjnych, dokonywanie mycia, sterylizacji i konserwacji narzędzi i sprzętu weterynaryjnego zgodnie z obowiązującymi procedurami. Odbyli także wizytację i zajęcia praktyczne w hodowli owiec, kóz, koni oraz w schronisku dla zwierząt.

Czytaj więcej: Erasmus+

Erasmus+ Nasi ogrodnicy i architekci krajobrazu mieli dziś okazję doskonalić swoje umiejętności w szklarni w Platamonas 🪴

Wiadomości z Grecji ciąg dalszy: tak miło technicy weterynarii spędzali w piątek czas. W stadninie koni wykonywali zabiegi pielęgnacyjne, a przy okazji głaskali i przytulali ulubione zwierzęta. Erasmus+

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.