foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                   

 

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
Dzisiaj niespodziewanie przyszedł dzień końca roku szkolnego, choć od 1 września wszyscy go wyczekiwali.
Trudno było się uczyć i uczyć w tych pandemicznych czasach, w roku szkolnym, który - wydawałoby się - nie mógł być dziwniejszy niż poprzedni.
Gratuluję więc sukcesów Uczniom - otrzymaliście na świadectwach 648 ocen celujących, 1648 - bardzo dobrych, 2208 - dobrych oraz kilka trochę niższych. Nauczyciele dokładali starań, abyście po lekcji wiedzieli, czego nie wiedzieliście przed.
Uczniom, którzy się zagapili, polecam solidnie pouczyć się do egzaminów poprawkowych.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 4TO/TOŚ przystąpiła do programu Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”. Był to całoroczny cykl zajęć, które stanowiły zaproszenie do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Program powstał w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia atrakcyjnych zajęć wychowawczych oraz kształtowanie postaw (m.in. empatii, otwartości i osobistego zaangażowania) oraz umiejętności (m.in. współpracy i krytycznego myślenia).

Program realizowany był w ramach edukacji globalnej. Jej podstawę stanowiły kwestie sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym, jak i w globalnym wymiarze. Celem tego programu było nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. Mamy nadzieję, że udział w programie, pozwolił uczestnikom stać się bardziej odpowiedzialnymi za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają również na ludzi w innych częściach świata.

Monika Kusiak-Wielądek

Pierwszego czerwca męska reprezentacja szkoły wzięła udział w zawodach piłki nożnej. Wszechobecna zdrowa rywalizacja, zaangażowanie oraz umiejętności naszych zawodników pozwoliły na zakwalifikowanie się do kolejnego spotkania, które odbyło się ósmego czerwca. W składzie drużyny byli: Bartosz Osiński, Eryk Niemiec, Filip Śliwiński, Maksymilian Filipiuk, Jakub Markus, Mateusz Borychowski, Albert Dalba, Patryk Piotrowski, Kajetan Brachfogel, Szymon Chabros, Dominik Łuczak, Michał Mazurkiewicz. Mecze te zakończy się wręczeniem pucharu. Nasza szkoła zdobyła trzecie miejsce. Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Pierwszego czerwca damska reprezentacja szkoły wzięła udział w zawodach piłki nożnej. Dziewczyny wykazały się dużym zaangażowaniem. Duch walki był wszechobecny, a zawodniczki wykazały się dużymi umiejętnościami. Nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce. Bardzo dziękujemy Młynarczyk Mai, Pacholczak Joannie, Latko Natalii, Reszczyńskiej Gabrieli, Wilkowskiej Paulinie, Brzostowskiej Oliwi, Jacórzyńskiej Julii, Pielechowskiej Paulinie, Łączyńskiej Patrycji, Szklarek Malwinie, Wijat Judycie. Wszystkim zawodniczkom życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Do zobaczenia na boisku.

I jeszcze jedna atrakcja w ramach Erasmusa 🙂 (Projekt „Nabywanie praktycznych umiejętności zawodowych poprzez zagraniczną mobilność”, nr 2020-1-PL01-KA102-078708). Młodzież zwiedziła zamek w Platamon i starą wieś Panteleimon. Na zdjęciach wszyscy wyglądają na zadowolonych, prawda?

Praktyka zawodowa w ramach projektu „Nabywanie praktycznych umiejętności zawodowych poprzez zagraniczną mobilność”, nr 2020-1-PL01-KA102-078708 to nie tylko praca. Młodzież miała czas na poznawanie greckiej kultury - zwiedzili Meteory - klasztory położone na szczytach gór i popłynęli statkiem w rejs dookoła jednej z wysp.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.